PROGRAM sommertreff på Håveruds Hotell i Dalsland
Fredag 23. mai
Tilbud om felles MC-tur til Håverud med Hans Martin Berg (tlf. 920 88 844) som turleder: fremmøte på Uno X, Fetsund (østsiden av Glomma) kl. 10:30 med avgang kl. 11:00 (se tur-rute under).
Innsjekking på Håveruds Hotell når vi ankommer. Parkering ved inngangen til hotellet eller på motsatt side av vegen.
Sosialt (skinnbuksedrikke) på terrassen.
2-retter middag kl. 19:00 og minglekos utover kvelden.
Lørdag 24. mai
Frokost kl. 8 - 10
Felles avmarsj hotellet senest kl. 10 for båttur på Dalsland Kanal og med retur fra Långbron ca. kl. 14 med buss tilbake til Håveruds hotell.
Sosialt frem til middag.
3-retter kl. 19 og minglekos utover kvelden.
Søndag 25. mai
Frokost kl. 8 - 10
Utsjekk senest kl. 11:00.
Vi avtaler samkjøring hjem med hverandre under treffet.
VIKTIG INFO
Båttur kr. 500.- pr pers (dekkes av klubben) + kr. 220.- pr pers i egenandel for forhåndsbestilt lunch m. lett drikke.
Det er åpent for kjøp av ekstra drikke med og uten alkohol på båten.
OBS. Kun kontant kjøp på båten, husk svenske kroner (ikke kort).
Husk å Vippse egenandel kr. 220.- pr person til VIPPS NR 661611 som merkes med «navn + lunch båttur»
OBS: Meny under oppholdet - gi beskjed om eventuelle matallergier!
Middag fredag:
Långbakad oxkind, serveras med rotselleripuré, vårprimörer & rödvinssky
Fläderkokt päron med rostad mandel & champagnesorbet
Middag lørdag:
Hotellets Älgrostbiff med picklad rabarber, ramslöksmajonnäs & krispig salad
Smörstekt torsk med vitvinsssås, färskpotatis, picklade rädisor & vårlök
Kokospannacotta med lime, mynta & syltad rabarber
Lunch på båten lørdag:
Varmrøkt laks med poteter, salat, brød og smør + lett drikke
Info om samkjøring med Hans Martin (du kan også møte på Circle K på Rakkestad ca. kl. 12).
Starter med fremmøte på Uno X, Fetsund (østsiden av Glomma) kl. 10:30 med avgang kl. 11:00. Turen går til Håveruds Hotell i Dalsland, Sverige. Vi tar til høyre i rundkjøringen og følger V170 og tar til høyre etter ca 400 meter inn på V22. Følger denne via Skjønhaug og Mysen til Circle K i Rakkestad for å spise is. Etter isen kjører vi V220 til Halden for nok en stopp og kanskje noe å bite i. Fra Halden kjører vi til grensen ved Kornsjø. Videre til Ed og endelig til Håveruds Hotell. En strekning på totalt 210 km.
Ønsker du et friskt bad, ligger hotellet ved vannet, så ta med badetøy:)
Velkommen til et spennende og innholdsrikt sommertreff i vakre Dalsland😊
Kontaktinfo: Unni Kjus - treffansvarlig tlf. 404 29 274